Doświadczenie to wymagający nauczyciel, najpierw każe zdać egzamin, a dopiero później daje lekcję

Vernon Sanders Law
Johan Puotila, założyciel i dyrektor zarządzający Confero Consulting ma dwadzieścia lat doświadczenia w komunikacji korporacyjnej na szczeblu kadry zarządzającej – w tym w issues management, relacjach z przedstawicielami władz państwowych i mediami, oraz public affairs. Pracował w różnyh firmach i środowiskach kulturowych na całym świecie, między innymi, w Stanach Zjednoczonych, Skandynawii/Finlandii, krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Ameryce Łacińskiej. Jego doświadczenie obejmuje także sprawach regulacyjnyc, zarządzanie zmianami, PR kryzysowy, PR procesowy, sponsoring korporacyjny, a także praktykę rzecznika prasowego i prowadzenie szkoleń w tym zakresie.

Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako radca prawny Izby Handlowej w Espoo w Finlandii. Wykonywał też zawód sędziego i prokuratora. Po zmianie branży obejmował stanowiska dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej i public affairs w Szwecji, Szwajcarii i Polsce, realizując zadania o zasiegu 
Doświadczenie
Copyright Confero Consulting 2008
English
Suomi
Nasi byli i obecni klienci to między innymi:
regionalnym i globalnym. W USA pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji i dyrektora międzynarodow strategii korporacyjnej dla Philip Morris Management Corporation i Philip Morris International. Posiada również doświadczenie na stanowisku wydawcy Warsaw Business Journal, wiodącego anglojęzycznego tygodnika w Polsce zajmującego się tematyką biznesową oraz jako wiceprezes Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej od 2010 do 2017 r  Ukończył studia prawnicze i aplikację sędziowską. Zna angielski, fiński, szwedzki i niemiecki.