Pierwszy na świecie film zrobiony przez linie lotnicze i lotnisko

(Warszawa 7.9.2018) Finnair i helsińskie lotnisko od 35 lat łączą wschód i zachód poprzez Helsinki. W celu uczczenia tego osiągnięcia, zrealizowali razem krótki film, pierwszy tego rodzaju - zrobiony przez linie lotnicze i lotnisko. Film krótkometrażowy East and West Side Story mówi o wyjątkowych spotkaniach, które mają miejsce podczas podróży.

East and West Side Story podąża za znaną pisarką marzącą o prywatności, podczas gdy cały świat chce ją widzieć w blasku reflektorów. Historia rozgrywa się na trzech kontynentach, rozpoczynając się w Stanach, przez Koreę, a kończąc w Finlandii. Jak sugeruje tytuł East and West Side Story, film ma dwóch reżyserów: Young-Wok Paika aka "Wookie" pochodzącego z Korei i Johana Storma ze Szwecji. Obaj reżyserzy prezentują swój punkt widzenia na tę samą historię wyprodukowaną przez B-Reel Films (Bergman: Rok z życia). Główne role grają Anne Bergstedt (Zakazane imperium, Czarny łabędź) i Jae Hoon (One Day Maybe).Więcej informacji:

Finnair Media Desk, +358 9 818 4020, comms(a)finnair.com
www.finnair.com, www.finnairgroup.com
www.twitter.com/Finnair
www.facebook.com/finnair
www.instagram.com/feelfinnair
www.youtube.com/finnair
Baza zdjęć: gallery.finnair.com
Blog Finnaira: blogs.finnair.com

O Finnair

Finnair to linia lotnicza oferująca loty między Azją, Europą i Ameryką Północną oraz specjalizująca się w szybkich połączeniach przez Helsinki. Fińskie linie lotnicze obsługują rocznie prawie dwanaście milionów pasażerów. W 2018 r. Finnair oferuje loty do 19 miast w Azji, siedmiu miast w Ameryce Północnej oraz ponad 100 miast europejskich. Finnair jest członkiem Oneworld, sojuszu linii lotniczych, które dążą do zapewnienia najwyższej, jakości usług i komfortu pasażerów.

O Finavii

Finavia świadczy i rozwija usługi lotniskowe w Finlandii ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa, obsługi klienta i wydajności finansowej. Kompleksowa sieć 21 portów lotniczych Finavii umożliwia połączenia międzynarodowe z Finlandii – jak również do różnych części Finlandii. Lotnisko w Helsinkach jest wiodącym portem lotniczym w Europie Północnej dla lotów długodystansowych i najlepszym lotniskiem w Europie Północnej według Skytrax.


East and West Side Story to doskonały przykład sposobu, w jaki nowoczesne firmy wykorzystują działania branded content do opowiadania bardziej uczuciowych historii i dotarcia do jeszcze szerszej publiczności na całym świecie.

Premiera tego krótkometrażowego filmu odbyła się wczoraj wieczorem podczas specjalnego wydarzenia na lotnisku w Helsinkach, gdzie na jedną noc hangar lotniczy zamienił się w kino. Gośćmi zajmował się Renny Harlin, ceniony w Hollywood filmowiec i jeden z bardziej rozchwytywanych reżyserów w Chinach.

Film dostępny pod linkiem: https://youtu.be/NIU1h-ugydY

Zestaw multimedialny dla prasy: https://www.matchmadeinhel.com/media

Odwiedź stronę kampanii: www.matchmadeinhel.com