Finnair rozpoczyna współpracę z nowym szefem kuchni na trasach z Seulu do Helsinek

(Warszawa 10.05.2018) Finnair kontynuuje program z autorskim menu szefa kuchni i po raz pierwszy wprowadza menu stworzone przez koreańczyka. Autorskie menu znanego szefa kuchni z Korei, Sung-Yeol Nam jest dostępne od 9 maja w klasie biznes podczas lotów Finnaira z Seulu do Helsinek.

Szef kuchni w Seulu, Nam stworzył posiłki prezentujące jego filozofię smaku opartą na tradycyjnej kuchni koreańskiej z nowoczesnymi akcentami, koncentrując się na świeżych, sezonowych składnikach. W pierwszym menu, dostępnym od maja do lipca 2018 roku, klienci Finnaira na przystawkę mogą delektować się zrazami wołowymi i młodymi warzywami, a następnie na drugie danie koreańskim plackiem (jeon) z okonia morskiego, podawanym z grillowaną cebulką i sosem Romanesco.

"Inspirację czerpałem ze składników i jedzenia, na których sam dorastałem. Mam nadzieję, że moje posiłki przyniosą radość i ukojenie tym, którzy tęsknią za domem, ale także zwracam się do tych, którzy nie znają tak dobrze kuchni koreańskiej “, mówi Nam.

"Nasza trasa do Seulu obchodzi w tym roku dziesięciolecie. Cieszę się, że możemy świętować to razem z naszymi klientami podając wyśmienite posiłki stworzone przez szefa kuchni Nama", mówi Maarit Keränen, szefowa obsługi pokładowej Finnaira.

Finnair rozpoczął program z autorskim menu szefa kuchni w 2013 roku i od tamtej pory pracował z wieloma uznanymi szefami kuchni, którzy stworzyli własne autorskie menu dla klasy biznesowej Finnaira.

Linki do zdjęć: https://gallery.finnair.com/f/Sm7C i https://gallery.finnair.com/f/kVrV

Więcej informacji:

Finnair Media Desk, +358 9 818 4020, comms(a)finnair.com
www.finnair.com, www.finnairgroup.com
www.twitter.com/Finnair
www.facebook.com/finnair
www.instagram.com/feelfinnair
www.youtube.com/finnair
Zdjęcia: gallery.finnair.com
Blog Finnaira: blogs.finnair.com


Finnair to linia lotnicza oferująca loty między Azją, Europą i Ameryką Północną oraz specjalizująca się w szybkich połączeniach przez Helsinki. Fińskie linie lotnicze obsługują rocznie ponad dziesięć milionów pasażerów. W 2017 r. Finnair oferuje loty do 18 miast w Azji, 7 miast w Ameryce Północnej oraz ponad 60 miast europejskich. Jako pionier w dziedzinie zrównoważonego lotnictwa Finnair jest pierwszą europejską linią lotniczą, z ekologicznym Airbusem A350 XWB nowej generacji w swojej flocie oraz pierwszą linią lotniczą wymienioną w rankingu Leadership Index międzynarodowej organizacji Carbon Disclosure Project. Jako najwyżej oceniany nordycki przewoźnik, odznaczony 4 gwiazdkami w rankingu Skytrax, Finnair od ośmiu lat co roku zdobywa nagrodę Skytrax dla najlepszych linii lotniczych w Europie Północnej. Finnair jest członkiem oneworld, sojuszu linii lotniczych, które dążą do zapewnienia najwyższej, jakości usług i komfortu pasażerów.